Triger Seti

Triger kayışı, Motorlarda silindir kapağında bulunan egzantrikler ile motor bloğunun en alt kısmında yer alan krank mili çıkıntısı arasında çalışan, kasnaklar ve rulmanlar yardımı ile boylamasına yerleştirilen kayışlardır.

1

Periyodik Bakım & Yağ Değişimi

Her 10bin kilometrede aracınızın periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekir. Periyodik bakımlarda hava filtresi değişimi, yağ filtresi değişimi, polen filtresi değişimi ve motor yağı değişimi yapılmaktadır. Fiyat çalışması yapıldıktan sonra ekibimiz sizi arayarak yapılacak işlemleri ve tutarları aktarır. Her 20bin kilometrede yakıt filtrenizin de değişmesi gerekmektedir. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra frenleme sistemi, ateşleme sistemi, yürüyen aksamlar kontrol edilir. Aracınız bilgisayarlı arıza tespitine sokulur. Servis ışıklarınız sıfırlanır. Fren bakımları, ateşleme sistemi bakımları gibi diğer bir çok ihtiyacınız aynı gün yapılabilmektedir.

 

Ağır Bakım

Periyodik bakımda yapılanlara ek olarak ağır bakımda aracınızın; triger kayışı, baskı balata kontrolü, şanzıman kontrolü, direksiyon kutusu kontrolü, rot ayarı (gerekliyse), tabla fişekleri, tabla kontrolü yapılır. Gerekli görülen parçaların değişimi ve/veya tamiri sağlanır.

Baskı Balata

Aracımızda dikkat etmemiz gereken en önemli parçalardan birisidir ve düzenli kullanılmazsa çabuk biter. Debriyajın motor ve vites kutusu arasında bulunan gücü aktaran parçasına balata denir

2